Jak poradzić sobie z tęsknotą?

Każdy, kto wyjechał za chlebem wie, że nic tak nie doskwiera na wyjeździe jak tęsknota. Po tygodniu w samotności, brakuje już nawet zrzędzącego męża czy wiecznie naburmuszonych dzieci. Brak kontaktu z rodziną, może doprowadzić do problemów emocjonalnych a nawet depresji, jak więc radzić sobie z poczuciem osamotnienia? Podłącz się do sieci!


Internet. To dzięki niemu możesz komunikować się z rodziną zupełnie za darmo (nie wliczając abonamentu za tą usługę). Wystarczy, że dysponujesz odpowiednim narzędziem: laptopem, smartphonem lub tabletem.


Możesz korzystać z różnych aplikacji, łączyć je zmieniać. Najpopularniejsze z nich to Skype, Gadu-Gadu, ICQ. Możesz też komunikować się za pomocą Messengera (aplikacji na Smartphone) zaprzężonej z platformą społeczną Facebook. Więcej o komunikatorach przeczytasz tu: najpopularniejsze darmowe komunikatory.


Alternatywą dla Internetu jest telefon z niemiecką kartą sim.Co jeszcze można zrobić, by choć na chwilę zapomnieć o tęsknocie za domem i bliskimi?

Wyznacz sobie cele w pracy z podopiecznym i realizuj je. Chodzi o to aby praca stała się dla Ciebie celem i abyś podchodziła do niej z pasją.

Często nasi pracownicy podkreślają, że dzięki wyjazdom za granicę ich życie rodzinne uległo znaczącej poprawie. Nieobecność w domu, sprawia że po powrocie stęskniona rodzina, mniej marudzi i bardziej docenia chwile spędzone wspólnie.

Wieczorami, gdy dorwie Cię chandra, zacznij planować. Pomyśl o tym jak możesz wykorzystać czas w domu, gdzie możesz zabrać rodzinę. W sytuacjach krytycznych, zacznij planować remont mieszkania - dzięki temu tęsknota szybciej minie.

Wysiłek fizyczny to endorfiny, a endorfiny to szczęście. Jeśli masz wolną chwile, idź na spacer, pobiegaj. Po miesiącu takiego treningu, zauważysz nie tylko zgrabniejsza sylwetkę, ale też częstszy uśmiech na swojej twarzy.

Masz wątpliwości, bo dziecko zostało z Ojcem lub Babcią, bo boisz się, że przegapisz ważny moment w życiu swej pociechy? Wątpliwości są uzasadnione ale nie pozwól by stały się codziennością. Za każdym razem gdy zaczniesz wątpić w siebie, pomyśl o tym dlaczego to robisz i spisz swoje myśli.

Każdy czytelnik powie Ci o magicznych właściwościach książek. Jakie to właściwości? Książka, pozwala przenieść się do innego świata, do świata stworzonego przez autora. Co to oznacza dla Ciebie? Ucieczkę od trosk życia codziennego. Tu znajdziesz listę polecanych pozycji książkowych: lektury lekkie, łatwe i przyjemne.

Nie lubisz czytać, a potrzebujesz oderwać się od rzeczywistości? To właśnie rozwiązanie dla Ciebie. Możesz oglądać seriale i filmy na player.pl lub cineman.pl, więcej legalnych platform znajdziesz na stronie LEGALNA KULTURA. A jeśli nie masz pomysłu co obejrzeć zerknij na ranking najlepszych seriali i ranking najlepszych filmów. Miłego seansu!

Kontaktuj się ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi, zaplanuj wspólny czas po powrocie. Takie planowanie pozwoli Ci przetrwać trudne chwile a jednocześnie nie pozwoli na rozluźnienie się przyjaźni.

Myślisz, że ta praca
jest dla Ciebie?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin

Administratorem Państwa danych osobowych jest LogistykaPL sp. z o. o. z siedzibą w Koziegłowach, ul. Warszawska 1, 42-350 Koziegłowy. Podane dobrowolnie dane będą przetwarzane w celu korzystania z formularza kontaktowego. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.


przewiń w dół